Koca çınarlara Erzurum gezisi
Bingöl’ün Yedisu ilçesinde ikamet eden ve evlerinden dışarı çıkma imkânı olmayan yaşlılara yönelik Erzurum’a gezi düzenledi.
Koca çınarlara Erzurum gezisi

Yedisu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından Erzurum’a tarihi gezi düzenledi. Evlerinden çıkamayan yaşlılar ilk defa gezerek tarihe yolculuk etti. İlçede yaşayan yaşlı vatandaşların katıldığı Erzurum gezisinde tarihi yapılar ve mekânlar gezdirildi. Gezide, evlerinden çıkma imkânı bulamayan Yedisu ilçesinin yaşlı yüzleri güldü.

İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu’nun talimatıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner’in ‘Koca Çınarların Yüzü Gülecek’ Projesi ile yaşlılarda terk edilmişlik duygusunun etkisini hafifletmek, duygusal tükenmişlikleriyle mücadele etmelerinde yardımcı olmak amacıyla düzenlenen geziye ilçeden 25 yaşlı vatandaş katıldı.

Konuyla ilgili Yedisu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner yaptığı açıklamada, “25 yaşlı vatandaşımızı Erzurum ilinin tarihi, dini ve kültürel yerlerini profesyonel rehber eşliğinde gezdirdik. Üzerimizde büyük emekleri olan değerli büyüklerimizi farklı bir atmosfere taşımak ve onları  tarihi mekanlarla buluşturmak için böyle bir gezi programı düzenledik. Evlerinden çıkma imkanı olmayan büyüklerimizi gezdirerek onların gönüllerini hoş tutmaya çalıştık” dedi.

Kategori: Yedisu
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-