Arıkan'ın çekileceği iddialarına AK Parti’den yanıt
AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, adaylarının çekileceği söylentilerine yanıt verdi: “Adayımızı çekme gibi bir olay söz konusu değildir.”
Arıkan'ın çekileceği iddialarına AK Parti’den yanıt

Bugün sabah saatlerinden itibaren Bingöl gündemini meşgul etmeye başlayan AK Parti Bingöl adayının çekilip, MHP adayı Ziya Buyankara'nın destekleneceği iddialarına cevap veren AK Parti Bingöl İl Başkanlığı duruma sert tepki gösterdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Değerli Bingöl halkı, 31 Mart seçimlerine günler kala bazı çevrelerin gayri ahlaki bir şekilde AK Parti adayımız Sayın Erdal Arıkan’ın çekileceğini, kamuoyunu yanıltıcı, asparagas, yalan bilgiler ve anketler paylaşarak seçmenin tercihini değiştirme çabası içerisine girip, toplumu dezenforme etme ve yanıltma çabası içerisine girdiklerini gözlemliyoruz.

Seçim süreci boyunca partimize ve şahıslara dönük türlü iftiralar, karalama kampanyaları düzenlenmiştir. Toplumda inandırıcılığı olamayan bu tür kişilere karşı hukuk önünde hesaplaşmak için gerekli suç duyurularını Savcılık nezdinde başlatmış bulunuyoruz. AK Parti, seçim süreci boyunca çevreye duyarlı bir şekilde tamamen halk ile iç içe, yaptıkları ve yapacakları hizmetler ile toplumun karşısına çıkmış, seçmenden destek istemiştir.

Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekilimiz, İl Başkanımız, Belediye Başkan adaylarımız, il ve belediye meclis üyesi adaylarımız ve teşkilatlarımız bütün kademeleriyle tam bir uyum içerisinde çalışmakta, toplumun bütün kesimleriyle görüşme halinde, saha çalışmalarını büyük bir özveri ve inançla sürdürmektedir. Yapılan çalışmalarda edinilen sonuçlara göre halkımızın partimize olan teveccühü artarak devam etmektedir. 

Partimiz son genel seçimlerde yüzde 70, yerel seçimlerde ise yüzde 60’a yakın oy almıştır ve şehirde seçimlerin favori partisidir. Adayını çekme gibi bir olay söz konusu değildir. Halkımızdan kasıtlı olarak bazı çevrelerde paylaşılan bilgilere itibar etmemesini ve seçim günü sandığa giderek tepkilerini demokratik bir şekilde ifade etmelerini istiyoruz. Kadirşinas ve her zaman haktan yana olan değerli Bingöl halkına saygı ile duyurulur.”

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-