Bingöl gençlik araştırması kitabı basıldı
Bingöl Üniversitesi ile özel bir araştırma şirketi tarafından Bingöl’de yaşayan 15-29 yaş arası gençlere yönelik yapılan araştırmanın sonuçları kitaplaştırıldı.
Bingöl gençlik araştırması kitabı basıldı

Bingöl Üniversitesi ile özel bir araştırma şirketi tarafından Bingöl’de yaşayan 15-29 yaş arası gençlerin yaşam becerileri, kimlik, değer, din ile ilişkileri, ülke sorunları ve çözüm önerileri ülkenin gelecek vizyonu hakkında ne düşündükleri sorularının sorulduğu araştırmanın sonuçları kitaplaştırıldı.  Bingöl Üniversitesi yayınlarından çıkan kitaba Bingöl Belediyesi destek verdi.

Editörlüğü Bingöl Üniversitesi’nden Doç. Dr. Cihat Yaşaroğlu ile şirket direktörü Mehmet Ş. Aslan tarafından ortaklaşa yapıldı.

2018 Bingöl Gençlik Araştırması hakkında değerlendirmede bulunan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Bingöl Gençlik Araştırması, Bingöl’de yaşayan 15-29 yaş arası gençlerin yaşam becerileri, kimlik, değer, din ile ilişkileri, ülke sorunları ve çözüm önerileri ile ülkemizin gelecek vizyonu hakkında ne düşündüklerini ortaya koymak amacıyla gerçekleştirildi. İlk defa Bingöl için bu derece kapsamlı bir bilimsel çalışma icra edilmiş olması da ayrıca memnuniyet vericidir. Araştırma sonucunda elde edilen veriler, Bingöl ilinin genel bir gençlik haritasını çıkarması bakımından Bingöl stratejik planlamaları için bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Bilimsel bir araştırma olan ve literatürdeki önemli bir boşluğu dolduran Bingöl Gençlik Araştırması, 15-29 yaş arası 478 gence ulaşılarak yüz yüze görüşmelerle yapıldı.” dedi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-