250 geçici işçi alımına 10 bin başvuru
İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü bünyesinde alınacak 250 geçici işçi kadrosu için 10 bin kişi başvurdu.
250 geçici işçi alımına 10 bin başvuru

Bingöl'de 250 geçici işçi alımı için 10 bin kişi başvurdu.

İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü tarafından, Toplum Yararına Çalıştırma Programları(TYÇP) kapsamında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde merkez ve bağlı köylerde çalıştırılmak üzere belirlediği 250 geçici işçinin çalışma yerleri için kura çekimi yapıldı.

Merkez 60. Yıl Sağlık Meslek Lisesi Okulu Konferans Salonu'nda konu hakkında yapılan bilgilendirme toplantısının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere İŞKUR müdürlüğünün belirlediği 250 işçinin çalışma yerleri için kura çekimi yapıldı.

Kura çekiminin ardından konuşan İŞKUR Bingöl İl Müdürü Halis Erdoğan, toplum yararına programının amacının işsiz kalan kişileri belli bir süre iş sahasına yönlendirmek ve kısa süreli de olsa belli bir istihdam sahası oluşturmak olduğunu söyledi.

10 bin başvurudan 250 kişi seçildi

Erdoğan, Bu programa yaklaşık olarak 10 bin kişinin başvurduğunu, bu başvurular içinde yaklaşık 250 kişinin seçildiğini kaydetti.

Daha sonra programda bir konuşma yapan Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, köylerden müracaat edenlerin köylere verildiğini, şu an kurası çekilenlerin merkezdeki okullarda çalışacaklarını ifade etti. (Nihat Kanat - İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-