En iyi yarışma ruhu ödülünü kazandılar
En iyi yarışma ruhu ödülünü kazandılar
DASK tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışmasına katılan Bingöl Üniversitesi inşaat mühendisliği takımı, “En İyi Yarışma Ruhu Ödülü” kazandı.
En iyi yarışma ruhu ödülünü kazandılar

DASK tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması sonuçlandı. İstanbul’da yapılan yarışta finale kalan Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Takımı, “En İyi Yarışma Ruhu Ödülü” kazandı.

Türkiye’de depreme dayanıklı bina bilincini artırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya bu yıl Türkiye genelinde 47 üniversiteden 75 takım kayıt yaptırdı. Tüm başvurular, belirlenen kriterler doğrultusunda, jüri ve Teknik Danışma Kurulu tarafından titizlikle değerlendirilerek finalist takımlar belirlendi. Bu takımlar arasından Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin de bulunduğu 24 takım ön elemeyi geçerek finale kalma başarısı gösterdi.

İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin gösterdiği başarının kendilerini sevindirdiğini belirten Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Bingöl Üniversitesi olarak 2019 DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda “En İyi Yarışma Ruhu Ödülü” kazanan İnşaat Mühendisliği öğrencilerimizi ve onları yetiştiren danışman hocamızı tebrik ediyorum” dedi.

Kuvvetli yer hareketlerinden herhangi birinde yıkılmayan binalar arasından, değişik parametrelerle değerlendirilen yarışmada dereceye giren ilk üç takımın yanı sıra en iyi mimari, en iyi deprem performansı, en iyi sunum ve iletişim becerisi ile en iyi yarışma ruhuna sahip takımlar da ödüllendirildi. Büyük yarışma finaline İstanbul Osmanlı Arşivleri ev sahipliği yaptı. Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği öğretim üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Mehrzad Mohabbi önderliğinde öğrencilerimiz Fatih Gündoğdu, Azat Birkan, Abdulsemet Altuğ ve Muhammed Nur Kaçmaz’dan oluşan takımımız, 2019 DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda “En İyi Yarışma Ruhu Ödülü” kazandı. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-