Yaşlı ve engelli vatandaşların ayağına gidiyor
Yaşlı ve engelli vatandaşların ayağına gidiyor
Bingöl'de Nüfus Müdürlüğüne gelip yeni kimlik kartı çıkaramayan engelli ve yaşlı vatandaşlar oturdukları evde söz konusu hizmeti artık alabiliyor.
Yaşlı ve engelli vatandaşların ayağına gidiyor

Bingöl'de Nüfus Müdürlüğüne gelip yeni kimlik kartı çıkaramayan engelli ve yaşlı vatandaşların yeni kimliklerine kavuşmaları için oturdukları evlerine giden görevli memurlar tarafından işlemleri yapılıyor.

Bingöl Valiliği, kentte engelli ve yaşlıların yeni kimlik kartlarına kavuşabilmeleri için görevlendirilen memurlar tarafından hizmetin engelli ve yaşlı vatandaşların ayağına götürüldüğünü bildirdi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "İlimizde başlayan gezici kayıt terminali uygulaması ile engelli ve ileri derecede yaşlı ya da yürümesinde sakınca olup nüfus müdürlüğümüze gelemeyen vatandaşlarımızın hanelerine; bilgisayar, yazıcı ve biyometrik veri okuyucuyu içeren donanımımızla gidip yeni kimlik kartı için başvurularını alıyoruz. Başvurusunu aldığımız vatandaşlarımızın Türkiye cumhuriyeti kimlik kartları Ankara’da nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğümüzce basılıp, PTT aracılığıyla 2-5 gün içerisinde hanelerine teslim ediliyor. Kimlikleri gelene kadar da nüfus müdürlüklerimizce kimlik yerine geçen geçici kimlik belgesi veriyoruz." denildi.

Açıklamanın devamında, "İlimiz Kültür Mahallesi'nde ikamet eden 1937 doğumlu yürüyemeyen vatandaşımızın ve engelli torunlarının kimlik kartı başvuruları için hanelerine gidip başvurularını aldık. Engelli çocukların anne, babası ve yaşlı teyzemiz uygulamadan oldukça memnun oldular. Eskiden yaşadıkları sıkıntılar ile yeni uygulamanın kalitesini karşılaştırıp devletimize övgülerde bulundular. İl nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü olarak bu güzel hizmeti vermenin ve vatandaşlarımızı memnun etmenin gururunu yaşıyoruz." ifadelerine yer verildi. (Nihat Kanat-İLKHA)

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-