İki konferans salonunun ismi değiştirildi
İki konferans salonunun ismi değiştirildi
BÜ’de iki konferans salonunun ismi değiştirildi; Enstitüler Binası’nda bulunan konferans salonuna Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu ismi verilirken, Ziraat Fakültesi’nde bulunan salona da Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu ismi verildi.
İki konferans salonunun ismi değiştirildi

Bingöl Üniversitesi’nde iki konferans salonuna yeni isim verildi. Üniversite senatosunca alınan kararla Enstitüler Binası’nda bulunan konferans salonuna Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu ismi verilirken, Ziraat Fakültesi’nde bulunan salona da Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu ismi verildi.

Bingöl Üniversitesi, bilim ve edebiyat dünyasının iki ismi olan Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Mehmet Akif Ersoy’un isimlerini Üniversitede bulunan konferans salonlarına verdi. Senato tarafından alınan kararla, eski rektörlük olarak bilinen Enstitüler Binası’nda bulunan konferans salonuna “Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu” ismi; Ziraat Fakültesi’nde bulunan salona da “Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu” ismi verildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Türk edebiyatının büyük şairlerinden ve aynı zamanda büyük bir düşünür olan İstiklâl Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un ve dünyanın en büyük İslam bilim tarihçilerinden biri olarak kabul edilen Prof. Dr. Fuat Sezgin’in anılarını yaşatmak için isimlerini üniversitemizdeki konferans salonlarına verdik” dedi. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-