Vali Ekinci silikozis hastaları ile bir araya geldi
Vali Kadir Ekinci, Karlıova’da ikamet eden silikozis hastaları ve hasta yakınları ile bir araya geldi.
Vali Ekinci silikozis hastaları ile bir araya geldi

Karlıova Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Kadir Ekinci’nin yanı Karlıova Kaymakam V. Bünyamin Karaloğlu, Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, Sivil Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, İl Sağlık Müdürü M.Emin Gündoğdu, ilçe protokolü ile silikozis hastaları ve yakınları katıldı.

Silozis hastaları ve yakınlarına hitaben konuşan Vali Kadir Ekinci şunları söyledi: “Yaklaşık 5 ay önce Bingöl Valisi olarak atandım. Bu kısa süre içinde ilimizi ve ilçelerimizi tanımaya, insanımızla yakınlaşmaya çalıştım. Hamdolsun farklı diyaloglar ve tecrübelerle yolumuza devam ediyoruz. Ancak Karlıova ilçemizdeki Silikozis Hastalığı etrafında yaşananları öğrenince bu konuyu özellikle not aldım. Bu hastalık münasebetiyle vefat eden kardeşlerimizin kederli aileleri ile bir araya gelmek ve dertleri ile hem hal olmak, varsa talepleri ve sorunları yardımcı olmak istedim.

Diğer yandan kot taşlama ya da kot kumlama nedeniyle Silikozis Hastalığına yakalanan ve ilçemizde ikamet eden kardeşlerimizle de bir araya gelmek, onları dinlemek ve yaralarına merhem olmak istedim. Çünkü bizler, peygamber efendimizden aldığımız terbiye gereği, ‘Müslümanın Müslüman üzerindeki haklarından birinin de hastalandığı zaman onu ziyaret etmek’ olduğuna inanıyoruz. Sizlerle buluşmayı ve gönül sofrasında muhabbeti nasip ettiği için rabbü-l alemine hamdolsun. Allah yardımcınız olsun, hakikaten amansız bir hastalık. Rabbu-l Alemin hiçbir hastalığı şifasız vermemiştir. Ümit ediyorum ki sizler de en kısa zamanda şifa bulur, sağlığınıza kavuşursunuz.”

Kategori: Karlıova
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-