Yaya geçitlerinde "önce yaya" görselleri
Yaya geçitlerinde "önce yaya" görselleri
Bingöl'de kent merkezinde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda yaya geçidi çizgilerini yenilenerek, "önce yaya" görselleri çiziliyor.
Yaya geçitlerinde

Bingöl'de Zabıta Müdürlüğü Trafik Amirliği ekipleri tarafından kent merkezinde yaya geçidi çizgilerinin ve uyarı sistemlerinin elden geçirildiği belirtildi.

Konuya ilişkin Bingöl Belediyesinden yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanlığımızca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan 'Önce yaya' projesi kapsamında yaya geçitlerinde 'önce yaya' görselleri çiziyor. Çalışma kapsamında yayaların güvenli geçişlerini sağlamak amacıyla şehir merkezinde 30 noktada yaya geçidi çizgileri yenilenerek 'önce yaya' görselleri çiziliyor. Çalışma kapsamında Genç Caddesi ve Kültür Mahallesi'nde yaya çizgileri yenilendi. Yaya geçitlerine sürücülerin görebileceği şekilde 'önce yaya' görselleri çizildi. Çalışmayla birlikte sürücülerin, yaya ve okul geçidine yaklaşırken güvenle yavaşlayabilmesi ve durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlanacak, Bugün itibariyle start verilen çalışmalar, hava muhalefeti göz önünde bulundurularak en kısa sürede tamamlanacaktır." denildi. (Nihat Kanat-İLKHA)

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-