TÜBİTAK Bilim Fuarlarının açılışını yapıldı
TÜBİTAK Bilim Fuarlarının açılışını yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de bilim fuarları sergileri açıldı.
TÜBİTAK Bilim Fuarlarının açılışını yapıldı

TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu’nda gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi açılışı yapıldı.

Açılıştan sonra öğrencilerin danışman öğretmenleri ile birlikte hazırladığı projeleri inceleyen Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, yapılan çalışmalar için okul yönetimini öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti. Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü M. Mesut İlhan, Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürlerimiz Mehmet Arslan, Ahmet Cihan Korkutata, okul müdürleri, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Engin açılışta yaptığı konuşmada, “Bizi mutlu eden, heyecanlandıran etkinliklerin bir tanesi de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarıdır. Bu yıl Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu lisemizin Türkiye ikinciliği bizleri ayrıca bir gururlandırmıştır, burudan proje ekibimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Tüketen değil üreten, milli ve manevi değerlerine bağlı öğrencileri görmek ziyadesiyle bizleri memnun ediyor.” Dedi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-