Protez diş hizmeti verilmeye başlandı
Solhan halkının yıllardır beklediği hizmet olan protez diş hizmeti hastaneye ait diş polikliniğinde Sağlık Müdürlüğünün yoğun çabaları sonucunda verilmeye başladı.
Protez diş hizmeti verilmeye başlandı

Solhan Devlet Hastanesinde ilk defa protez diş hizmeti verilmeye başlandı. Daha önce hastanede kanal tedavisi, dolgu, diş çekimi ve diş tedavisi yapıldığı belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan İdari ve Mali İşler Müdürü Mehmet Selçuk Tügen,”Hastanemizin İdari Yönetimi girişimiyle Sağlık İl Müdürlüğünün aracılığıyla Sağlık Bakanlığı Hudut Sahilleri Genel Müdürlüğünün aracılığıyla hastanemize bir adet diş ünitesi kazandırılmış olup, şimdiye kadar hastanemizde kanal tedavisi, dolgu, diş çekimi ve diş tedavisi yapılıp diş protezi yapılmıyordu. Sağlık İl Müdürlüğü aracılığıyla ihale işlemi başlatılmış olup, ihalemiz sonuçlandı 1 Nisan itibariyle de hastalarımıza diş protez işlemleri de yapılmaya başlanmıştır. Bundan sonraki tarihlerde hastalarımız diş protezi nedeniyle Bingöl’e gitmeyeceklerdir. İlçemizde kendi tedavilerini rahatlıkla alabileceklerdir.”dedi.

Solhan Haber

Kategori: Solhan
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-