İl istihdam kurulu ikinci olağan toplantısı yapıldı
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2019 yılı 2. Olağan toplantısı Vali Yardımcısı Yusuf Gemici başkanlığında yapıldı.
İl istihdam kurulu ikinci olağan toplantısı yapıldı

İŞKUR İl Müdürü Mehmet Fesih Güler, 2019 yılı içerisinde şuana kadar 498 kişinin işsizlik sigortasından faydalandığını açıkladı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2019 yılı 2. Olağan toplantısı Vali Yardımcısı Yusuf Gemici başkanlığında Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda Kurul üyesi kurum yöneticilerinin katılımları yapıldı.

Vali Yardımcısı Yusuf Gemici yaptığı açılış konuşmasında, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2019/2. Olağan toplantısı için toplanıldığını, İlimizde istihdam ve mesleki eğitim alanında yapılmış olan çalışmaların gerçekleşme durumu ile bundan sonraki süreçte yapılacak olan çalışmalar hakkında planlama yapmak amacıyla toplanıldığını ifade etti.

İŞKUR İl Müdürü Mehmet Fesih Güler’in yaptığı sunumda, önceki toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmalarının rakamsal verileri ile sonuçları ve gerçekleşmeleri hakkında bilgi verdi. Güler yaptığı açıklamada Buna göre 2019 yılı içerisinde; ”İl Müdürlüğümüzce toplam 665 kişi işe yerleştirilmiştir. Çeşitli mesleklerde 298 kişi mesleki eğitim kurslarına katılmıştır. İşbaşı Eğitim Programları kapsamında 86 program düzenlenerek 210 kişi bu programlardan faydalandırılmıştır. 498 kişiye işsizlik sigortası maaşı bağlanmış olup 1.082.992,51 TL ödeme yapılmıştır. 10074 kişiye İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti verilmiştir. 329 işyeri yüz yüze ziyaret edilerek kurumsal hizmetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir. İşverenlere, Öğrencilere ve İşsizlere yönelik olarak toplam 52 grup çalışması yapılarak kurum hizmetlerimiz, iş arama-işe yerleştirme süreci ve danışmanlık hizmetleri çerçevesinde bilgilendirme yapılmıştır. Toplum Yararına Programlar kapsamında 69 program düzenlenmiş olup 2177 kişi istihdam edilmiştir. “ dedi. 

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-