Medeniyet emanetimizi yarınlara onlar taşıyacaktır
23 Nisan ile ilgili yazılı bir mesaj yayınlayan Vali Kadir Ekinci, “Bizler çocuklarımıza güveniyoruz. Çünkü dünden devraldığımız medeniyet emanetimizi yarınlara onlar taşıyacaktır.” Dedi.
Medeniyet emanetimizi yarınlara onlar taşıyacaktır

Vali Kadir Ekinci yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İnşallah çocuklarımız ve gençlerimiz bizleri tarihin öznesi kılan 23 Nisan 1920 ruhunu, bilgi, barış ve kardeşlik içinde zamanın gerçekliği ile buluşturup güncelleyecek ve hepimizin özlediği büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa edecektir.

Bizler çocuklarımıza güveniyoruz. Çünkü dünden devraldığımız medeniyet emanetimizi yarınlara onlar taşıyacaktır. Kültür dünyamızın nabzı onların minik avuçlarında atacak, insana ve hayat dair ideallerimiz onlarla sürgün verecek, büyük başarıların altında nitelikli nesillerin imzası olacaktır. İstikbalimizin teminatı çocuklarımızı ülkesini ve milletini seven, bilgi ve yeteneklerini insan için kullanan; özgün kişiliği, eleştirel kabiliyeti, yüksek özgüveni ve mücadele bilinci ile değerlerine bağlı gençler olarak yetişmelerini sağlamak asli sorumluluğumuz ve şaşmaz hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin bekası adına tereddüt etmeden şehadete yürüyen tüm şehitlerimize ve dâr-ı bekâya irtihal etmiş tüm gazilerimize Rabbu-l Alemin’den rahmet diliyorum. Cumhuriyet’imizin teminatı çocuklarımızın ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; dünyanın tüm çocuklarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-