Parklarda bakım ve onarım çalışması
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kentte, tahrip edilen parklara yönelik kapsamlı bir bakım ve onarım çalışmasının başlatıldığını belirtti.
Parklarda bakım ve onarım çalışması

Kent genelinde tüm parkların yenileneceğini dile getiren Arıkan, "Başlattığımız çalışmalar kısa sürede tamamlanacak ve parklarımız daha kullanışlı ve güvenli hale getirilecek. Çalışmaların ardından parklarımıza sahip çıkmak kalıyor, onu da ortak bilinçle halledeceğiz İnşallah." dedi.

Kent genelinde bulunan tüm parkların planlı bir şekilde onarılacağını belirten Arıkan, "Parklarımızda yaptığımız incelemelerde büyük ölçüde tahribatların oluştuğunu gördük. Özellikle oturma üniteleri, kamelyalar, oyun grupları, aydınlatma sistemlerinde maddi hasarlı zararlar verilmiş. Bilinçsiz kişi veya çevrelerce oluşturulan tüm tahribatlar giderilecek. Peyzaj çalışmalarına önem vererek ilimizi güzelleştireceğiz. Seyir terası, Gülbahar barajı ve DSİ parkını düzenleyerek vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte gönül rahatlığıyla zaman geçirebilecekleri mekânlar oluşturacağız." diye konuştu.

"Hep birlikte parklarımıza sahip çıkalım"

Halkın ortak kullanım alanları olan parkların ortak bir bilinçle korunması gerektiğini vurgulayan Arıkan, şöyle konuştu: 

"Kentin en büyük değerlerinden olan park ve yeşil alanlarının korunması, bakım ve onarım çalışmalarının yapılması noktasında elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Parklarımızın daha güvenli hale getirilmesi noktasında da çalışmalarımız olacak özellikle metrekare olarak büyük olan ve halkımızın yoğun olarak kullandığı parklarımızda güvenlik sistemlerinin kurulması noktasında da çalışma yapacağız. Parklarımızın korunması, toplumsal bir bilinç oluşması noktasında vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Parklarımızda tahribat oluşturan kişilere karşı duyarlı davranalım. Bunlara müsaade etmeyelim ve belediyemizi arayarak bilgi verelim. Bu parklar milletimizindir, hep birlikte parklarımızı koruyalım, tahribat ve zararlara sessiz kalmayalım." (Nihat Kanat-İLKHA)


Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-