Özgür Çocuk Kulübü’nden yıl sonu etkinliği
Bingöl Özgür Çocuk Kulübü tarafından düzenli olarak düzenlenen ‘Yıl Sonu Etkinliği’ bu yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Özgür Çocuk Kulübü’nden yıl sonu etkinliği

Özgür-Der Bingöl Şubesi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Yıl Sonu Etkinliği’ bu yıl Özgür Çocuk Kulübü tarafından Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Muhammed Hekimoğlu’nun üstlendiği etkinlikte öğrencilerin hazırlamış olduğu sinevizyon, şiir, ezgi, oratoryo, tiyatro ve dua yer aldı.

Kur’an Tilaveti ile başlayan program Özgür’Der Bingöl Şubesi Başkanı Yusuf Boğatekin’in yaptığı kısa bir konuşma ile devam etti.

Konuşmasına çocuk kulübü, ortaokul ve lise kademelerinde çalışmaları yürüten hocalara teşekkür ederek başlayan Boğatekin: Müslüman ebeveyn olmanın bir hayli zor olduğu, ifsadın ise yayılıp tabiileştiği bu dönemlerde yapılan faaliyetlerin önemine dikkat çekti. Boğatekin, yakıtı insanlar ve taşlardan olan cehennem azabı ayetini telmihte bulunarak özellikle Müslümanlara çok daha fazla iş düştüğü gerçeğini hatırlattı.

Yıl boyunca Kur’an, ahlak, siyer, peygamber tarihi ve temel dini bilgiler gibi belli başlı konuların öğretilmeye çalışıldığını ayrıca yaşanılan modern dönem, insanı öğüttüğü, tükettiği şuurunda olunması gerektiğini hatırlatan Boğatekin, bunu aşmanın yolunun ise kendi alanlarımızı, ortamlarımızı inşa etmemiz gerektiğini söyledi. Yapılan çalışmaların nihai amacının Allaha kul olma vazifesinden kaynaklandığını bunun da yeryüzünü inşa ve ihya ederek bir Kur’an nesli oluşturmanın yolundan geçtiğini dile getirerek sözlerini tamamladı.

Programın devamında sinevizyon gösterimi, Özgür Çocuk Kulübü Korosunun hazırladığı Farklı Müslüman Çocuk ve Hoş Geldin Ey Ramazan, Ey Müslüman ve Kara Bulutlar adlı ezgiler, Zeynep Ayyıldız tarafından seslendirilen Masal şiiri, ortaokul erkek öğrencilerinin hazırladığı Adabı Muaşeret adlı tiyatro, çocuk kulübünün hazırladığı oratoryo, Nisa Güner’in seslendirdiği ‘Birazdan Gün Doğacak’ şiiri, ortaokul kız öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Tüketim Kültürü’ adlı tiyatro icra edildi. Program Meryem Özdemir’in duasıyla sona erdi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-