Boğulan 2 liseli genç kızın okulunda hüzün
Bingöl'de, dere kenarında şakalaşırken su akıntısına kapılıp boğulan 2 liseli genç kızın okulunda büyük bir hüzün hâkim.
Boğulan 2 liseli genç kızın okulunda hüzün

Dün, Bingöl’ün Çapakçur Deresi kenarında şakalaşırken su akıntısına kapılıp boğulan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Elif Yılmaz ve Hatun Barca için aileleri, öğretmenleri ve sınıf arkadaşları büyük üzüntü yaşıyor.  

Dersin işlenmediği sınıfta, Yılmaz ve Barca'nın oturdukları sıraya sınıf arkadaşları tarafından karanfiller bırakıldı.

Öğrencilerin okuduğu Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gelen Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, suda boğulan arkadaşları için gözyaşı döken öğrenci, okul idareci ve öğretmenlerini ziyaret ederek yaslarına ortak oldu.   

"Öğrencilerimiz dere kenarında oynarken dengelerini kaybedip suya kapılmışlar"

Burada olayla ilgili basın mensuplarına konuşan Engin, "Dün, çocuklarımız serinlemek amaçlı veya dolaşmak amaçlı dere kenarına inmişler. Görüntülerden izlediğimiz kadarıyla şakalaşmışlar. Bu sırada da dengelerini kaybedip suya kapılmışlar. Aslında baktığımız zaman bu suda boğulacak derecede bir su değildir. Ama takdiri ilahidir, böyle bir olay oldu. Akşam saatlerinde çocuklarımızın cenaze işlemleriyle ilgilendik. Rabbim hepimize sabırlar versin." dedi.

Engin, "Allah vefat etmiş öğrencilerimize rahmet etsin ve siz arkadaşlarına sabırlar versin.  Sonuç olarak hepimizin gideceği bir yer. Allah'tan geldik ve yine Allah'a gideceğiz. Sabırlı olmak lazım.  Yasımızı yaşayacağız.  Feryat etmek, isyan etmek hoş bir şey değildir. Onlara dua ederek, onlar için Allah'tan merhamet dileyeceğiz." şeklinde konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)


Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-