Yaşlı ve engelli vatandaşlara evde hizmet
Genç’te Nüfus Müdürlüğüne gelip yeni kimlik kartı çıkarmakta zorlanan yaşlı ve engellilerin işlemleri evde yapılmaya başlandı.
Yaşlı ve engelli vatandaşlara evde hizmet

Genç İlçe Nüfus Müdürlüğü, yeni kimlik kartı çıkartmak isteyen yaşlı ve engellilerin işlemlerinin evlerinde yapılması için gezici kayıt terminali uygulamasını başlattı. Bu kapsamda başvuruda bulunan engelli vatandaşların evine giden nüfus memurları, bilgisayar, yazıcı, biyometrik veri okuyucuyu ve parmak izi cihazıyla işlemleri kısa sürede tamamladı.

Uygulama hakkında bilgi veren İlçe Müdürü Dolunay Kürü şu bilgilere yer verdi: “İlçemiz Yenişehir Mahallesi'nde ikamet eden 1940 doğumlu M. Ali Sayin isimli raporlu vatandaşımız ailesi vasıtasıyla yeni kimlik kartı için kurumumuza müracaat etti. Bizlerde memurlarımız ile birlikte hanesine gidip başvurusunu aldık. Vatandaşımız eskiden yaşadıkları sıkıntılar ile yeni uygulamanın kalitesini karşılaştırıp devletimize teşekkür etti. İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü olarak bu güzel hizmeti vermenin ve hemşehrilerimizi memnun etmenin gururunu yaşıyoruz.”

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-