"Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi
Bingöl'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2018 yılında 10'uncusu düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflar için "Tarım ve İnsan" konulu sergi açıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından geçen yıl 10’ncusu düzenlenen "Tarım ve İnsan" ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen 60 adet fotoğrafın yer aldığı sergi, hükümet konağı önünde bulunan sanat sokakta açıldı.

İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Ali Fuat Berdibek, İl Müdür Yardımcısı Sabri Gündoğdu katıldığı sergi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Merkez sanat sokağında sergilenen sergi hakkında İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirmek, toplumun tarıma ilgisini artırmak, tarımın önemi konusunda farkındalık oluşturmak, tarım sektöründe çalışanların tarımla olan ilişkilerini kültürel aktivitelerle geliştirerek duygusal ve zihinsel motivasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf sergisine özellikle çocuklar ve vatandaşların ilgisi büyük oldu." denildi. (Nihat Kanat-İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-