Amacımız; eğitim, dayanışma, araştırma ve savunuculuk yapmaktır
Kısa bir süre önce kurulan Tüten Ocak Koruyucu Aile Derneği tarafından sevgi evlerinde kalan çocuklara yönelik düzenlenen iftar programında konuşan dernek başkanı Hüseyin Çayır, “Amacımız; yetim, mülteci, engelli, sokakta çalıştırılan çocuklara yönelik eğitim, dayanışma, araştırma ve savunuculuk yapmaktır.” Dedi.
Amacımız; eğitim, dayanışma, araştırma ve savunuculuk yapmaktır

2019 Nisan ayında Bingöl merkezli kurulan Tüten Ocak Koruyucu Aile Derneği, sevgi evlerinde kalan çocuklara yönelik iftar programı düzenledi. Özel bir işletmede düzenlenen iftar programı sonrası dernek faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan dernek başkanı Hüseyin Çayır şu ifadelere yer verdi: “Derneğimiz, çeşitli sebeplerden dolayı ailelerinden uzak veya ailesiz, sevgi evlerinde yaşamak zorunda kalan çocuklara yönelik, Bingöl ili merkezli çalışmalar sürdürmektedir. Çalışmalarımızda ailesiz büyüyen çocukların ihtiyaç duyduğu duygusal destek ve aile ortamını "koruyucu aile" yoluyla sağlamaktayız. Derneğimiz resmi olarak kuruluşunu sağladıktan sonra, dün akşam yurt çocuklarına yönelik yapılan iftar organizasyonuyla faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır.”

Amacımız eğitim, dayanışma, araştırma ve savunuculuk yapmaktır

Amaçlarının, yetim, mülteci, engelli, sokakta çalıştırılan çocuklara yönelik eğitim, dayanışma, araştırma ve savunuculuk yapmak olduğunu belirten Çayır şöyle devam etti: “Bizler inanıyoruz ki her çocuk masumdur; suçlu, zayıf ve sorunlu çocuk yoktur. Çocukların sevgi ve bağlanma temel hak ve ihtiyaçlarını ancak aile ortamında sağlanabileceğini böylece güçlenebileceklerini savunuyoruz. Dernek kurucularımızın çoğunlukla kurum bakımı geçmişi olmaları, bu çocuklara yönelik bir şeyler yapma azminin oluşmasına neden oldu.  Genel olarak koruyucu aileyi geliştirmek, çocuklar ile birebir ilgilenmek kurumdan mezun olanların eğitime devamını sağlamak, barınma imkânı sağlamak, spor ve sanat etkinlikleri ve manevi çalışmalar ile güçlenmelerini ve sosyalleşmelerini sağlamak istiyoruz.”

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-