"Festival izni alınmadı"
Solhan Kaymakamlığı, 2-3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde Solhan’da düzenlenmesi planlanan Yüzenada Festivali için izin alınmadığını açıkladı.

Solhan Kaymakamlığı, 2-3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Yüzenada Festivali için izin alınmadığını açıkladı. Festival haberinin duyulmasından sonra birçok kişi sosyal medya üzerinden tepkisini ortaya koyarak bu tip etkinliklerin şehrimizin inancı ve kültürüyle uyuşmadığını ve böylesi etkinliklere izin verilmemesi gerektiğini belirmişti.

Konuyla ilgili Solhan Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: ‘‘13 Haziran 2019 tarihli yerel gazetelerde yer alan, ‘Yüzenada Festivali’ başlıklı haberlerde 2-3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde Bingöl Yüzenada’da festival yapılacağı ve festival ile ilgili bilet satışlarının Bilet X üzerinden başladığı bilgisi paylaşılmıştır. Adı geçen bölgede yapılacak festival için Kaymakamlığımızdan herhangi bir izin alınmamıştır. Vatandaşlarımızın muhtemel mağduriyetlerini önlemeyi amaçlayan bu açıklama kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-