“İlim irşad ekipleri devreye girmeli”
Şantaj ve tefecilik operasyonları ile ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Güler, “Müslüman, bu tür erozyonlara karşı topyekün seferber olup ilim irşad ekiplerini devreye sokmalıdır” dedi.
 “İlim irşad ekipleri devreye girmeli”

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, geçen hafta gerçekleştirilen ahlaksızlık, şantaj ve tefecilik operasyonları ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Teknolojinin ilerlemesiyle materyalist ve seküler anlayışın günlük hayata empoze ettiği alışkanlıklarla kutsalların aşağılanmaya başladığını, aile değerlerini yok etmeye dönük planlı alışkanlıkların topluma entegre edildiğini vurgulayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“İslam ile yoğrulmuş bu memlekette islamın kodlarından rahatsız olanların özgür insan diye ürettikleri felsefenin tek hedefi var o da islamın özü olan Müslüman kimliğe zarar vermek ve yok etmektir. Bu kimliği hedef alan her türlü sosyal ve bireysel çabalar; küresel şer güçler ve yerel işbirlikçiler tarafından planlı olarak desteklenmekte ve yayılmaktadır. Sinema, tiyatro, müzik, resim gibi günlük alışkanlıklar üzerinden kutsallarımız aşağılanmaktadır.

Ekonomik olarak faizci tekelci düzene katılmak istemeyeni tecrit etmek, rızık endişesiyle karşı karşıya getirmek, işbirlikçiliğe mecbur etmek, dini inançları sadece vicdanlara hapsetmek, basitleştirmek, islam topraklarında insanları materyalist ve sekülerleşme ile değerlerini yok etmek uğruna seferber olmuş durumdalar. İslamı tehdit eden tehlikeler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Büyüyen bu tehlikenin son örneği memleketimizde meydana gelen hadiselerdir. Bu hadiseler bizleri ürkütüyor, neslimizi tehdit ediyor ve aile müessesini yok ediyor.

İslamın temel prensibi aile ve nesil hukukunu korumaktır. Şimdi aile ve nikah mefhumunu yok etmek için çok ciddi bir çalışma vardır. İslam dünyasına birçok sapkınlığı soktular ve sokmaya devam ediyorlar. Memleketimizde bu olayların da tek izahı bu tuzaklara düşen insanımızın durumudur. Şehirde azgın bir azınlık tarafından yapılan ahlaksızlığı ve yüz kızartıcı bu suçu şantaj aracı olarak kullananları esefle ve nefretle kınıyorum. Müslüman, bu tür erozyonlara karışı topyekün seferber olup kollektif tepkilerini ve ilim irşad ekiplerini devreye sokmalılar. Bu yobaz çağdışı kokuşmuşluğun önüne geçmeliyiz. Hükümet bu işler için acil tedbirler almalı, yasaklar ve müeyyideler koymalıdır. Allah neslimizi, milletimizi ticari ve ahlaki çöküntünün her türlüsünden korusun. İdrak, güçlü irade ve basiret versin.”

 

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-