Bingöl Üniversitesi Geliştirme Vakfı kuruldu
Bingöl Üniversitesi Geliştirme Vakfı (BÜGEV) kuruldu. Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Rektör İbrahim Çapak’ın da aralarında bulunduğu Vakfın ilk Mütevelli Heyeti Toplantısı, Bingöl Valisi Kadir Ekinci’nin de katılımıyla Bingöl Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Bingöl Üniversitesi Geliştirme Vakfı kuruldu

Temel amacı Bingöl Üniversitesi’nin fiziki yapısını geliştirmek, korumak ve yaşatmak, öğrencilerin eğitimine her türlü katkıda bulunmak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlamak, bilginin artırılmasını ve toplumsal düzeyde yaygınlaştırılmasını sağlamak ile öğretim elemanlarının bilimsel çalışmalarını ve akademik gelişimlerini desteklemek olan BÜGEV, ilk toplantısını Bingöl Üniversitesi Sosyal Tesislerinde yaptı.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Vali Kadir Ekinci, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve vakfın mütevelli heyeti katıldı. Toplantıda geçici yönetim kurulu üyeleri, asil yönetim kurulu üyelerini seçerek görev tescilinde bulundu.

Bingöl Üniversitesi Bingöl ve ülkemiz için çok önemli bir kurum

Aynı zamanda BÜGEV’in Onursal Başkanı da olan Cevdet Yılmaz, vakfın kurulmasının Bingöl Üniversitesi için önemli bir durum olduğunun altını çizdi. Vakfın çalışma alanlarının geniş olması gerektiğini ifade eden Yılmaz, özellikle Bingöllü işadamlarının vakfa ciddi destek sunmaları gerektiğini ifade ederek; “Bingöl Üniversitesi Bingöl ve ülkemiz için çok önemli bir kurum. Üniversitemizin daha ileriye gitmesi için kurulan vakfımıza destek olunmasını temenni ediyoruz. Üniversitemiz için hayırlı olsun” dedi.

Öğrenciler için de güzel imkânlar sağlayacaktır

Bingöl Valisi Kadir Ekinci ise vakfın Bingöl Üniversitesi adına çok önemli olacağını belirtti. Vali Ekinci, vakfın üniversite ve Bingöl adına hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Ekinci, “BÜGEV’in kurulması ile üniversitenin gelişimi daha da hızlanacaktır. Öğrenciler için de güzel imkânlar sağlayacaktır. Biz de Valilik olarak desteklerimizle her zaman vakfımızın yanında olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Bingöl halkının da vakfımıza destek vereceğini ümit ediyoruz

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ise günümüzde vakıfların üniversiteler için mali ve akademik gelişimde alternatif bir kaynak oluşturduğunun altını çizdi. Rektör Çapak, “Öğrencilere burs verilmesi yanı sıra üniversitemizin geliştirilmesi ve akademik çalışmaların teşvik edilmesi için artık vakıf imkânlarından da istifade edeceğiz. Bingöl halkının da vakfımıza destek vereceğini ümit ediyoruz. Vakfımızın üniversitemize ve Bingöl’ümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vakıf Mütevelli Heyetinde Cevdet Yılmaz, Prof Dr. İbrahim Çapak, Hüsamettin Korkutata, Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez, Prof Dr. Mehmet Barca, Prof. Dr. Hakan Olgun, Metin Suna, Müslüm Ayyıldız, Veli Akça, Ahmet Budan, Ferit Yaraşir, Abdurrahim Özge ve Burhan Çingay gibi isimler yer alıyor.

Vakfın ilk geçici yönetim kurulu, Prof Dr. Hakan Olgun, Müslüm Ayyıldız, Metin suna, veli Akça,  Prof Dr. M. Mahfuz Söylemez’den oluşuyor.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-