Temel afet bilinci eğitimi verildi
Kiğı’da Merkez Yenişehir Cami cemaatine yönelik afet ve acil durumlar ile ilgili farkındalık bilinci oluşturmak amacıyla "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi.
Temel afet bilinci eğitimi verildi

Bingöl’ün Kiğı ilçesinde bulunan Merkez Yenişehir Cami cemaatine yönelik, afet ve acil durumlar ile ilgili farkındalık bilinci oluşturmak amacıyla "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. AFAD Bingöl Müdürlüğü AADYM  Şube Müdürü M. Nuri Değişman başkanlığında eğitmen personellerce sunum eşliğinde yapılan eğitimde deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, afet çantası hazırlama, yangın söndürme cihazı ve duman dedektörü bilgisi, selde korunma yöntemleri, ilk 72 saat, psikososyal, tahliye planı ve şehir içi - şehir dışı destek kişisi gibi konulara değinildi. 

Cami cemaatine yönelik yapılan teorik eğitim sonrası Kiğı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde çalışan personellere yönelik trafik kazalarında kullanılan araç-gereçlerin tanıtımı ve malzemelerin çalıştırılması uygulamalı olarak yaptırıldı.

Kategori: Kığı
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-