Ölüm yolunu yetkililer görmüyor
Merkeze bağlı Bilaloğlu köyünde yoldan çıkan tır elektrik direğine çarptı. Köy sakinleri, “Ölüm yolu diye anılan yolda, levhalar dışında güvenlik önlemi alınması için kaç kişi daha can vermeli?” diye sitem etti.
Ölüm yolunu yetkililer görmüyor

Merkeze bağlı Bilaloğlu köyünde Bingöl istikametine doğru hareket eden 34 UV 3627 plakalı tır yoldan çıkarak elektrik direğine çarptı. Kazada tır şoförü hafif şekilde yaralanırken, yola sarkan elektrik tellerinden dolayı trafik bir süre durdu. Bilaloğlu köyü sakinleri, Karayolları Genel Müdürlüğünün gerekli önlemleri almamasından dolayı sıkça kaza yaşandığını belirterek, ölümlü kazların yaşanmasına rağmen önlemlerin arttırılmamasından şikâyet etti.

 Kaza Pazartesi akşamı meydana geldi. Kaza anını anlatan köy sakinleri, büyük bir gürültünün ardından yola doğru gittiklerini, kaza yapan tırın önce kaldırıma çıktığını ardından kaldırımın kenarında bulunan elektrik direğine çarptığını söyledi.

Kaç kişinin can vermesi gerekiyor

Sık sık kaza yaşanmasına rağmen alınan önlemlerin yetersiz kalmasından şikâyet eden köy sakinleri, “Yaklaşık üç ayda bir bu yolda kaza yaşanıyor. En son yaşanan kazada bir aileden dört kişi yaşamını yitirdi. Aynı noktada kaza yaşanmasına rağmen hiçbir önlem alınmadı. Yol köyün içerisinden geçtiği için, çoğu araç hız sınırına uymuyor ve Karayolları Genel Müdürlüğü hız tabelalarının yeterli olduğunu düşünüyor. Kaç tonluk yüklü tır önce kaldırıma çıktı. Kaldırım kenarlarında bariyerlere yok. Görüş mesafesini daraltan üstgeçit yapılmış ancak üstgeçit ’in ayakları kaldırım üzerine yapılmış. Köy giriş ve çıkışlarına sabit radar konulmasını istiyoruz. Daha kaç kişinin can vermesi gerekiyor bu yola müdahale edilmesi için.” İfadelerini kullandılar.

Haber Merkezi

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-