Nüfus Müdürlüğünden Yeni Kimlik Kartları İçin Açıklama
Nüfus Müdürlüğünden Yeni Kimlik Kartları İçin Açıklama

Son zamanlarda Karlıova ilçesinde, eski kimliklerin değiştirilmemesi durumunda cezai işlem uygulanacağı söylentilerine nüfus müdürlüğünden açıklama geldi.
 

Son zamanlarda Karlıova’da dillendirilen “eski kimliklerin değiştirilmemesi durumunda cezai işlem uygulanacak” söylemleri hakkında açıklamada bulunan Nüfus Müdürü Meltem Bal, söylentilerin asılsız ve kulaktan dolma bilgilerden ibaret olduğunu söyledi.

Son zamanlarda ilçede eski kimliklerin değiştirilmemesi durumunda cezai işlem ve yılsonunda yeni kimlik değiştirme bedelinin 90 Lira olacağı söylentilerinin dolaştığını ancak bu söylentilerin asılsız olduğunu belirten Bal, “Bunlar kulaktan dolma sözlerden ibarettir. Vatandaşlarımıza vereceğimiz yeni kimliklerin süresi 2020 yılının sonuna kadar süresi olup, kimlik değiştirme bedelinde ise herhangi bir fiyat farkı şimdilik yoktur. Fiyat farkı olma durumunda ise cüzi bir miktar olarak yansıyabilir. Vatandaşlarımızın asılsız söylentilere itibar etmemeleri konusunda ricada bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kategori: Karlıova
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-