HAKSİAD üyeleri piknikte buluştu
Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD) Bingöl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinliğe genel başkan ve yönetim kurulundan isimler katıldı.
HAKSİAD üyeleri piknikte buluştu

Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD) Bingöl Temsilciliği tarafından düzenlenen pikniğe, HAKSİAD Genel Başkanı Ramazan Azboy, Genel Başkan Yardımcısı Şeyhmus Korkmaz ve Bölge Koordinatörü Servet Bozkurt katıldı.

Yapılan ikramların ardından konuşan HAKSİAD Bingöl Temsilcisi Yüksel Üzer, Bingöl Temsilciliği hakkında bilgi verdi.

Üzer’in bilgilendirmesi akabinde konuşan HAKSİAD Genel Başkanı Ramazan Azboy yaptığı konuşmada Müslüman tüccarların dürüst olması gerektiğine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi: “HAKSİAD’ı mütedeyyin, dindar, dürüst helal ve harama riayet eden işadamlarını bir araya getirerek toplumda güzel bir ticaret ahlakı oluşturmak için kurduk. Allah’a (Celle Celaluhu) şükür bu süreç içerisinde başarmış olsak da bunu yeterli görmüyoruz. İnşallah daha güzel projelerle bunu başaracağız. Bu sebeple herkes HAKSİAD’ı sahiplenme noktasında elinden geleni yaptığında bu başarılacaktır.”

Dürüst Müslüman tüccar olarak sıddıklarla beraber olma

Derneklerinin isminin hak olmasının önemli olduğuna dikkat çeken Azboy, derneğin kuruluş amaçlarına değindi: “Üyelerimiz arasında koordinasyon ve işbirliğini geliştirmek, ülkemizin ekonomik, sosyal ve manevi açıdan kalkınmasına katkı sunmak, bölgesel ve sektörel potansiyelimizin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyete bulunmak. Sanayici ve iş adamlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, toplumda öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek, Peygamberimizin müjdesi olan dürüst, emin, Müslüman tüccar olarak Peygamberler, şehitler ve sıddıklarla beraber olma hadisine mazhar olmak.”

Temennimiz, faizsiz bir ekonomik sitemin hayata geçirilmesidir

Azboy, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geçen hafta Merkez Bankasının Faiz indirim kararı Müteakip, kamu bankalarının kredi oranlarını düşürmesini piyasa için umut verici olarak görüyor, temennimizin ise faizsiz bir ekonomik sistemin hayata geçirilmesi olduğunu savunuyoruz. İslam Dünyasının ekonomik birlikteliği sağlandığı takdirde Siyasi birliği de sağlanacaktır. Bu Konuda tüccarlarımıza çok büyük görevler düşmektedir.”

Etkinlik karşılıklı fikir alışverişinin akabinde yapılan ikramlar ile son buldu.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-