Güney, incelemelere başladı
Geçtiğimiz günlerde Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini devralan Rahmi Güney, Merkez Yeşilyurt Mahallesinde yapımı devam eden 24 derslikli Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.
Güney, incelemelere başladı

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Yeşilyurt Mahallesinde yapımı devam eden 24 derslikli Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden ve yapı denetim elemanlarından okul inşaatının son durumu hakkında bilgi aldı.

İl Müdürü Güney, çocukların daha rahat ve sağlıklı binalarda eğitim alabilmesi ve Bingöl’ün tam gün eğitim uygulamasına geçebilmesi amacı ile il ve ilçe merkezlerinde okul yapımlarının devam ettiğini ifade ederek, "Gecemizi gündüzümüze katarak çocuklarımız için çalışarak, onlara daha iyi eğitim ortamları hazırlamak için çalışacağız. Bakanlığımızın tam gün eğitim programı kapsamında ilimizde de var ola derslik ihtiyacını gidermek adına çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Ortaöğretim ve Temel Eğitim kurumlarımızda yaptığımız yeni okul binaları ile inşallah bu süreci en iyi şekilde tamamlayacağız" dedi.

 İnşaatları bitme aşamasına gelen okulların eğitim yılına yetiştirilmesini isteyen Güney, müteahhitlerden çalışmaların hızlandırılmasını istedi. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-