Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olacak
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, yapımı tamamlandığında 501 iş yeri ile Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olacak olan “3’ncü Kısım Sanayi Sitesi” inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olacak

31 Ekim 2021’de tamamlanması planlanan projenin sektörel olarak 184 adet Mobilya İmalatı ve Tamiratı, 137 adet Oto Tamirciliği,  129 adet Metal İşleri, 36 adet PVC ve Alüminyum Doğrama, 15 adet Çini ve Seramikçilik olmak üzere toplamda 501 iş yeri olacağı belirtildi.

Proje kapsamında büyük bir hızla devam eden çalışmalar ile ilgili olarak yetkililerden bilgi alan ve daha sonra da yapımı devam eden iş yerlerini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ekinci, “Bingöl-Muş karayolunun 11. Km”sinde yapımı devam eden projenin imalat ve tamirat sektöründen işletmeleri bir araya getireceğini belirtti.

Vali Ekinci: “Mevcut sanayi sitelerinin yetersizliğinden dolayı ihtiyaç duyulan bu proje ilimizin kalkınmasından istihdamına büyük bir öneme sahiptir. Küçük sanayilerin, memlekete önemli katkılar sağladığını biliyorum. Hem hizmet hem istihdam anlamında sanayi sitemiz, bizim için çok önemli. Bu anlamda Valilik ve Belediye olarak sizlerin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışacağız. Projenin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Program sonrasında, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ile birlikte 1. ve 2. Kısım Küçük Sanayi Sitelerindeki esnafları ziyaret eden Vali Kadir Ekinci, “Hayırlı ve bereketli alış veriş” dileklerinde bulunarak; esnafın sorun, talep ve önerilerini dinledi.

İnceleme ve ziyaret programlarına Valimiz Kadir Ekinci’nin yanısıra Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Enes Üçgül, TSO Başkanı Mahmut Ayas, OSB Müdürü Nurullah Çiftçi ve FKA İl Koordinatörü İsa Telimen eşlik ettiler.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-