Tavz-Der’in büyük buluşmasına geri sayım başladı
Yaptığı başarılı çalışmalarla adını Bingöl ve ulusal düzeyde sıkça duyuran Tavz Der, geleneksel hale getirdiği Bayramlaşma programını bu yıl Bingöl merkezde yapacak.
Tavz-Der’in büyük buluşmasına geri sayım başladı

Tavz-Der Başkanı Yılmaz Araç, Geleneksel hale getirdikleri bayramlaşma programını 6.’sını Bingöl merkez Ekinyolu Beyaz Toprak Köyü’nde düzenleyeceklerini söyledi.

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz Der) Geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programını Bingöl merkez Ekinyolu Beyaz Toprak Köyünde ayılacağını belirten Dernek Başkanı Yılmaz Araç, programın merkezde olmasından dolayı 8 bin civarında bir katılım beklediklerini söyledi.

Yeni nesilleri buluşturuyoruz

Sıla-i rahim kavramı hem dinimizin hem de örfümüzün çok önemli sembollerinden biri olduğunu belirten Başkan Araç, “bizlerde bu kavramın içini bir nebzede olsa doldurmak adına bu tür organizasyonlar yapıyoruz. Bu programlar vesilesi ile eski geleneklerimizi yaşatıyor, yeni nesillerin birbirlerini tanımalarına ortam hazırlıyoruz” dedi.

Öncü olmak bizleri mutlu ediyor

STK’ların önemli işlerinden bir tanesi de kültürel çalışmaların yapılması olduğunu belirten Başkan Araç, “Bu programların bir yönün de kültürel faaliyet olarakta bakmak gerekir. Dolayısıyla bizler bu tür faaliyetleri çok önemsiyoruz. Tavz-Der bu organizasyon işlerini ilk başlatan STK’lardan biridir. Bizlerin başlattığı bu organizasyonların bu gün farklı STK’lar tarafından örnek alınıp uygulanması bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. Güzel işlerin örnek alınması ve desteklenmesi herkesin vazifesi olmalıdır. Şimdiden bütün STK’larımıza başarılar dilerken herkesi bayramın 3. günü Beyaztoprak(Hera gora) 'a bekliyoruz.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-