Bingöl'de 20 bin çocuk eğitim aldı
Bingöl'de Yaz Kur'an kurslarında Camileri şenlendiren çocuklar için kapanış programı yapıldı.
Bingöl'de 20 bin çocuk eğitim aldı

Merkez Ulu Camii'de İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve çocukların yoğun katılım gösterdiği programda öğrenciler tarafından Kur'an-ı Kerim, ezan, sala ve ilahiler okundu.

Merkez Ulu Camii'de düzenlenen programda konuşan İl Müftüsü Muharrem Genç, Yaz Kur'an kurslarına gösterdikleri ilgiden dolayı, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

Müftü Genç, "Camilerin süsü olan kız, erkek kıymetli yavrularımız! 9 hafta devam eden yaz Kur'an kursumuzun sonuna geldik. Hayatınızın önemli safhasında yer alan, hatıralarınızda yer alan bu günler sizin için unutulmaz olacak. Hem mutluyuz, hem üzüntülüyüz. Yaz Kur'an kursu uygulamasının sonuna geldik, veda ediyoruz. Çocuklarımız cıvıl cıvıl sesleriyle camileri doldurdular. 800'e yakın görevlimiz onlara camilerimizde ders verdiler, misafir ettiler ve onlarla arkadaş oldular. O çocuklarımızın seviyelerine inerek, dini bilgileri onlara aktarmaya çalıştılar. Bugün çok üzüntülüyüz ama aynı zamanda sevinçliyiz. Çünkü çocuklarımız camilerimizin manevi atmosferinden çok istifade ettiler." dedi.

"800 din görevlisi Kur'an kurslarında görev aldı"

Bingöl il genelinde 20 bin çocuğun yaz tatilinde Kur'an kursu eğitimi aldığını dile getiren Müftü Genç,   "20 bine yakın çocuklarımızı cami ve Kur'an kurslarımızda misafir ettik. Sevinçliyiz, camilerimizi tanıdılar ve hemen bayramı idrak edecekler. Yaklaşık 800 din görevlisi Kur'an kurslarında görev aldı. İmamlarımız, Kur'an kursu hocalarımız yaz boyunca çocuklarımızı okuttular, emek verdiler. Kurban bayramına gireceğiz. Bayramda büyüklerinizin elini öpeceksiniz, küçüklerimizi kucaklayacaksınız.  İhtiyaç sahiplerine kurbanlar dağıtılacak inşallah." ifadelerini kullandı.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atanan Rahmi Güney de programda bir konuşma yaparak hem camideki din eğitiminin hem de okuldaki fen eğitiminin önemine vurgu yaptı.

Programa, İl Müftüsü Muharrem Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney,  Cami İmamları, öğrenciler ve veliler katıldı. (Nihat Kanat-İLKHA)

Videoyu YouTube'de izlemek için tıkayın

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-