Bingöl’e 24 doktor ataması yapıldı
87. Dönem DHY kurası ile 2019 Yılı 2.Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası kapsamında Bingöl’e 6 pratisyen tabip, 12 uzman tabip, 6 diş tabibi ve 2 eczacı ataması yapıldı.
Bingöl’e 24 doktor ataması yapıldı

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü’nün girişimleri sonucu 87. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile Bingöl’de ihtiyaç duyulan alanlarda 6 pratisyen tabip, 12 uzman tabip, 6 diş tabibi ve 2 eczacı ataması yapıldı.

Görevlerine başladılar

Bingöl Devlet Hastanesine atanan İç Hastalıkları Uzmanı, Kardiyoloji Uzmanı, Nöroloji Uzmanı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı ve 1 pratisyen tabip, Karlıova Devlet Hastanesine atanan 1 Aile Hekimliği Uzmanı, Solhan Devlet Hastanesine atanan 1 pratisyen tabibin göreve başladığı öğrenilirken, ataması yapılan diğer tabip ve uzman tabiplerin de gelip görevlerine başlaması bekleniyor.

Ağız ve diş sağlığına önemli atama

Ayrıca yapılan atamalarda Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 1 Restoratif Diş Tedavi Uzmanı, 5 Diş Hekimi, Bingöl İl Sağlık Müdürlüğüne 1 pratisyen tabip, Bingöl Devlet Hastanesi ile Solhan Devlet Hastanesine 1’er Eczacı ataması yapıldı.

Aktif olarak 29 Diş Hekiminin görev yaptığı Bingöl’de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine atanan Diş Hekimlerinin başlaması ile birlikte toplamda 37 Diş Hekiminin hizmet vereceği öğrenildi.

 

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-