Gezici kayıt terminali hakkında bilgi verildi
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Bingöl Valiliğince yürütülen “2023 Vizyon” projesi kapsamında uygulanan Gezici Kayıt Terminali hizmeti hakkında bilgi verdi.
Gezici kayıt terminali hakkında bilgi verildi

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede şu ifadeler yer aldı: “Gezici Kayıt Terminali Taşınabilir Çanta içerisinde Bilgisayar, Parmak izi alma cihazı ve yazıcı gibi donanımlardan oluşan, engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda Valiliğimizden alınacak olur ile Müdürlüğümüzce görevlendirilecek nüfus personeli kurum hizmet aracı ile vatandaşlarımızın ikamet adreslerine giderek T.C. kimlik kartı müracaatlarının alınması işlemidir.

Bu işlemin hedef kitlesi Bingöl ili Merkez ve ilçelerinde ikamet eden tüm engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlarımız olup bu kimselerin T.C. kimlik kartı müracaatlarını alarak hizmet verilmektedir.”

İlk 6 aylık istatistikler

Yapılan bilgilendirmede, Bingöl Merkez ve İlçelerinde alınan engelli, hasta ve yaşlı vatandaş sayısının 33 olduğu belirtilirken, “Vatandaşın başvurusu alınmış ve PTT aracılığı ile beyan ettikleri adreslerde kişilere teslim edilmiştir.” İfadeleri yer aldı.

Bilgilendirmede son olarak şu ifadelere yer verildi: “İkinci 6 aylık dönemde hedeflenen rakamlar: Engelli hasta ve yaşlı “50” vatandaşımıza hizmet verilmesi hedeflenmektedir.”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-