Güney, kursiyerler ile birlikte budama yaptı
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Peyzaj kursu uygulamasına katılarak kursiyerler ile birlikte budama yaptı.
Güney, kursiyerler ile birlikte budama yaptı

Bingöl Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan 96 saatlik peyzaj kursu uygulaması yapıldı. Yapılan uygulamaya İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ve Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ile birlikte katılarak kursiyerler ile birlikte budama yaptı.

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Peyzaj kursu teorik dersleri Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölüm başkanı Dr.Öğretim Görevlisi Hüccet Vural ile Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri Müge Yurtcan ve Ahmet Caf tarafından verildi.

Kursun uygulama kısmında çim ekimleri için Halk Eğitim Merkezi bahçesi kullanıldı. Ağaç budama ve şekil verme uygulaması ise Hikmet Tekin Bulvarı üzerinde bulunan orta refüjde yapıldı. Uygulama Dr. Öğretim Görevlisi Hüccet Vural ile Erzurum Orman İşletme Enstitüsünden gelen Menderes Erdoğan ve İzmir Ödemişten uzman Mehmet Pınar öncülüğünde 59 kursiyer ile birlikte yapıldı. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-