Bingöl'de Mekânsal Adres Kayıt Sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci başkanlığında "Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.
Bingöl'de Mekânsal Adres Kayıt Sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı

İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Ekinci'nin yanı sıra Belediye Başkan V. M. Sait Kolak, Vali Yardımcısı Taner Bolat, İlçe Belediye Başkanları, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal, İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri ve ASELSAN yetkilileri katıldı.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile ASELSAN arasında yapılan "Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi" kapsamında, ülke çapında adres verisi mekânsal konum bilgisi ile beraber toplanarak raporlanması, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyacı olan tüm kamu kurumları ile resmi bilgi niteliğinde paylaşılması öngörülmektedir.

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Vali Kadir Ekinci, projenin hızlı ve etkin yürütülebilmesi için kurumların adres ve numaralama iş ve işlemlerinde yetkili personelini belirleyerek proje çalışmaları içinde yer alacaklarını belirtti.

Vali Ekinci, MAKS Projesi'nin ülke genelinde kullanılacak adres standardının oluşturulması, mevcut Adres Kayıt Sistemi verilerine mekânsal boyut kazandırılması, kayıtların güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanması, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılan adres bilgilerinin mekânsal boyutta elektronik ortamda paylaşılması ve oluşturulan altyapı ile vatandaşların adrese dayalı hizmetlere hızlı ve doğru bir şekilde erişebilmesine imkân sağlayacağını söyledi. (Nihat Kanat-İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-