Ortaokul öğrencisinden hemşerilerine kırtasiye yardımı
İstanbul’da yaşayan Burak Baybaşin, biriktirdiği harçlığıyla maddi durumu iyi olmayan Solhanlı öğrenci hemşerilerine kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
Ortaokul öğrencisinden hemşerilerine kırtasiye yardımı

İstanbul Küçükçekmece yaşayan ortaokul öğrencisi Burak Baybaşin (11),  biriktirdiği harçlıklarıyla kırtasiye malzemesi alarak Bingöl’ün Solhan ilçesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışladı.

Aslen Bingöl Solhanlı olan Baybaşin,  yaptığı bağış hakkında, "Ben okuyorum, buradaki kardeşlerim de okusun. İstanbul’da belki iyi şartlarda okuyorum fakat Solhan’da iyi şartlarda okuyamayan kardeşlerime bir nebze de faydalı olmak için destek vermek istiyorum." dedi.

Solhan Boğlan Mahallesi Muhtarı Fırat Arı da Baybaşin’i  örnek ve duyarlı davranışından dolayı kutlayarak teşekkürlerini iletti.

Arı, şunları söyledi: "İstanbul Küçükçekmece ortaokulda okuyan 11 yaşındaki Burak Baybaşin kardeşimiz, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere 500 kalem, defter, kırtasiye yardımında bulunmak için benimle iletişime geçti. Kalbi zengin olan bu kardeşimizden Allah razı olsun. Bu duyarlı davranışın örnek teşkil edeceğini umarak kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Bizler de üzerimize düşeni yaparak gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız." (Nihat Kanat-İLKHA)


Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-