“Siz bizim hikâyemizin baş kahramanlarımızsınız”
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı sene başı değerlendirme toplantısında öğretmenlere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Güney, “Siz bizim hikâyemizin baş kahramanlarımızsınız.” Dedi.
“Siz bizim hikâyemizin baş kahramanlarımızsınız”

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Solhan’da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılın Sene Başı Değerlendirme ve Bilgilendirme toplantısında eğitim camiasıyla bir araya geldi.

Solhan Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Şube Müdürleri, ilçedeki tüm okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Siz bizim hikâyemizin baş kahramanlarımızsınız

Siz bizim hikâyemizin baş kahramanlarımızsınız diye söze başlayan Güney, “Sizin bize desteğiniz olmadan başarmamız imkansız. Sizden tek ricam birlikte, yeniliklere açık çalışmalar yürütmenizdir diyerek sunu eşliğinde devam ettiği konuşmasında "Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerinde ki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Öğretmenlerimizin, sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, toplum hayatına uyum sağlayan, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş özelliklerine haiz, kendi benliğine ve milli geleneklerine bağlı, en zor koşullarda dahi ülkesine sahip çıkan ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşımayı ilke edinen, ailesine ve milletine bağlı nesillerin yetişmesine sunacağı katkının geleceğe yapılacak en büyük yatırımdır" ifadelerini kullandı

Toplantı idareci ve öğretmenlerin görüş ve önerileri ile son buldu.

Kategori: Solhan
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-