Çapak, yabancı uyruklu öğrencileri ağırladı
Bingöl Üniversitesi’ne kayıt yaptıran Uluslararası Değişim öğrencilerini makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, önümüzdeki yıllarda gelen Uluslararası Değişim öğrencilerinin sayısını arttıracaklarını ifade etti.
Çapak, yabancı uyruklu öğrencileri ağırladı

Bingöl Üniversitesi, yurt dışından Bingöl’e öğrenci kazandırmak için uzun süredir gerek uluslararası fuarlar ve gerek yurt içindeki fuarlarda yaptığı tanıtımlar sonucu imzaladığı anlaşmaların meyvelerini topluyor.

Uluslararası ilişkiler bağlamında yürütülen Erasmus ve Mevlana değişim programları dâhilinde yabancı uyruklu öğrenciler Bingöl Üniversitesi’ne kayıtlarını yaptırdılar. Bingöl’e gelen ilk öğrenci kafilesini ayaklarının tozu ile makamında ağırlayan Rektör İbrahim Çapak, öğrencilerle uzun süre sohbet etti.

Bingöl ve Bingöl Üniversitesi hakkında öğrencilere genel bilgiler veren Rektör Çapak, hedeflerinin Bingöl Üniversitesi’ne daha fazla ülkeden daha çok öğrenci kazandırarak, bu alanda üniversiteyi bir cazibe merkezi haline getirmek olduğunu ifade etti.

Çapak, “Öğrenci değişim programları kapsamında üniversitemize Malezya’dan 12, Pakistan’dan 6, Rusya’dan 8 ve Ukrayna’dan 2 öğrenci olmak üzere toplamda 28 öğrencimiz geldi. Ayrıca üniversitemize erasmus değişim programı kapsamında Polonya’dan 4 ve Rusya’dan 2;  Mevlana programından da Azerbaycan’dan 4, Rusya’dan 3, Malezya’dan 6, Pakistan’dan 3, İran’dan 1, Irak’tan 1 ve Ukrayna’dan da 3 kişi olmak üzere toplam 21 öğretim üyesi de üniversitemizde ders vermek üzere Bingöl’e gelecek” dedi. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-