Bingöl Umut Kervanı yüzleri güldürmeye devam ediyor
İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki ihtiyaç sahibi insanlara elini uzatmaya devam ediyor. Dernek, kırtasiye, gıda ve nakdi olmak üzere 298 aileye 31 bin 861 TL yardımda bulundu.
Bingöl Umut Kervanı yüzleri güldürmeye devam ediyor

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Ağustos ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, "Ağustos ayında 298 aileye 31 bin 861 TL değerinde kırtasiye, ayni ve nakdi yardım yaptık. Bin 126 TL gıda, 24 bin 535 TL kırtasiye ve 6 bin 200 TL nakit yardımda bulunduk." dedi.

Söz konusu yardımlarından ötürü hayır sahibi ve duyarlı insanlara şükranlarını sunan Tamaç, zengin ve yoksulların birbirleri ile imtihan içerisinde olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

"Zenginlik ve yoksulluk, tarih boyunca bütün milletlerin ve toplumların adeta kaderi olmuş sosyal bir realitedir. Cenabı Hak sünneti gereği zenginleri ve yoksulları birbiriyle imtihan etmiş, her iki kategoriyi de birbirine muhtaç olarak yaratmıştır. Yoksul ve muhtaç insanların zenginlerin yardım ve desteğine olan ihtiyacından belki de daha ziyade olarak, zengin ve varlıklı insanlar da fakir ve düşkünlerin hayır yolundaki dua ve temennilerine muhtaç olduklarını unutmamalıdır. Bu bakımdan hali vakti yerinde olan ve Rahman olan Allah'ın lütfundan bolca rızıklandırdığı zenginlerin, toplumdaki fakir ve yoksulları kendileri için bir yük ve külfet olarak görmemeleri bilakis kaza ve belaların defi ve hayır kapılarının açılması noktasında bir vesile olarak telâkki etmeleri daha doğru olacaktır. Yüce inancımız, kadim geleneğimiz ve tarihi mirasımız bize bunu öğretmiştir. Bu vesileyle imkân ve iktidar sahibi kardeşlerimizi sosyal ve ekonomik sorumlulukları noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyor ve bu hayır kervanında birlikte yürümeye çağırıyoruz." şeklinde konuştu.

Bu hayır yarışında 'Ben de varım' diyenlere Tamaç, derneklerinin iletişim bilgilerini de şu şekilde paylaştı: "İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL   

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı." (Nihat Kanat-İLKHA)Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-