Görme engelli öğrenci ezan okuma yarışmasında birinci oldu
Görme engelli öğrenci ezan okuma yarışmasında birinci oldu

Bingöl'de düzenlenen imam hatip ortaokulları arası ezanı güzel okuma yarışmasında görme engelli öğrenci birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Karlıova ilçesinde imam hatip ortaokulları arası "Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması" gerçekleştirildi.

Karlıova Ulu Camii'nde düzenlenen yarışmaya, 10 okuldan 17 öğrenci katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, böyle bir yarışmaya şahitlik etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Engin, "Bugün burada güzel kardeşlerimiz Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okuyarak, Kur'an'ı bir kez daha sevdirmenin ve bizleri okumaya teşvik etmenin gayreti içinde bulundular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu güzel yoldan hiç ayrılmasınlar ve hep ailelerine, çevrelerine, toplumlarına bu güzelliklerle örnek olsunlar. Toplumları, içinde bulundukları bu zilletten çıkaracak olan Kur'an-ı Kerim'i genç nesillere sevdirmenin yolu bu olacaktır. Genç kardeşlerimi yalnız bırakmayan, onların yetişmesinde emeği geçen ailelerine, kardeşlerine, öğretmenlerine, okul yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında; Karlıova Şehit Hacı Alan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ali Amil birinci, Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ebubekir Yararlı ikinci, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Davut Burkay ise üçüncü oldu.

Ezanı güzel okuma yarışmasında; Solhan Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olan görme engelli Abdulkerim Yıldız birinci, Genç İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yusuf Döner ikinci, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Bedir Emen ise üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere Engin ve bazı katılımcılar tarafından altın, plaket, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

Etkinliğe; Bingöl İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan, Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yıldız, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. (İLKHA)

Kategori: Karlıova
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-