Pilot üniversite rektörlerinden tecrübe paylaşım toplantısı
Pilot üniversite rektörleri Bingöl Üniversitesi’nde tecrübe paylaşım toplantısına katıldı.
Pilot üniversite rektörlerinden tecrübe paylaşım toplantısı

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisaslaşma alanlarında seçilen yükseköğretim kurumlarının tecrübe paylaşım toplantısı, Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, ihtisaslaşma alanlarında seçilen yükseköğretim kurumlarının tecrübe paylaşım toplantılarının önemine değindi.

Yükseköğretim sisteminde birçok yenilikçi uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Gündoğan, pilot üniversitelerin yaptığı çalışmalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok önem verdiğini, YÖK olarak hedefimiz kalite odaklı bölgesel kalkınma. Kalite odaklı kalkınmayı da Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi ile sağlayacağız. Pilot üniversitelerimizde ve ürettikleri projelerden beklentimiz yüksek. Bu beklentilerimizi karşılayacak uygulamalar başladı. 2016 yılında beş, 2018 yılında da beş olmak üzere on üniversite ile sürece devam ediyoruz. Bu toplantılarımızın amacı ilk beş üniversitemizin yaptığı çalışmaları görmek, sürece yeni başlamış olan üniversitelerimize tecrübeleri aktararak, varsa sorunlara çözüm bularak yol haritalarını oluşturmaktır. Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’a nazik ev sahipliğinden dolayı tekrar teşekkür ederim.” dedi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot seçilen üniversitelerin rektörlerini Bingöl’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Vali Ekinci, “Bingöl Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak Hocamıza bölgesel kalkınma alanında yaptıkları katkı ve gösterdikleri çaba nedeniyle Bingöl halkı adına teşekkür ediyorum. Bingöl Üniversitesi, bilimsel açıdan sürdürülebilir kalkınmaya verdiği destekle şehrimize ve bölgemize çok önemli katkılar sundu. Bu önemli toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak da tecrübe paylaşım toplantısıyla pilot üniversite seçildikten sonra yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarda ne kadar mesafe alındığı adına önemli olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Çapak, “Pilot üniversite seçildikten sonra hem bilimsel alanda hem de sahada yaptığımız çalışmalarla Bingöl’e heyecan geldi. Arıcılarımızda da çok ciddi bir güven oluştu. Pilot üniversite çalışmaları ile toplumsal fayda sağlamak için güzel projeler üretildi. Projelerimizle başta arıcılarımız olmak üzere, topluma değmek gayretindeyiz. Hepinizi burada ağırlamaktan son derece memnuniyet duydum. Toplantımız hayırlara vesile olsun.” dedi.

Bingöl Üniversitesi Senato salonunda düzenlenen programa, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Belediye Başkan Vekili Ahmet Altunhan, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âdem Korkmaz, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ihtisas üniversitelerinin rektör yardımcıları, koordinatörler ve akademisyenler katıldı.


Toplantı, Bingöl üniversitesi rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve pilot üniversite rektörlerinin çalışmalar hakkında yaptığı sunum ile devam etti. (İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-