Hat arabalarına yeni güzergah
Şehir içi ulaşımı sağlayan hat arabaları yeni bir güzergahta daha hizmet verecek. Yeşilyurt Mahalle Muhtarı İrfan Açıkbaş'ın girişimleriyle hat arabaları Yeşilyurt Mahallesi'ne seferlere başladı.
Hat arabalarına yeni güzergah

Her geçen gün büyüyen ilimizin ulaşım ihtiyaçları talepler doğrultusunda çözüme kavuşturuluyor. Bir süredir gündemde olan Yeşilyurt Mahallesi'ne hat arabaları seferleri başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan muhtar İrfan Açıkbaş şunları söyledi: "Mahallemiz kentsel dönüşüm ile beraber hem yerleşim alanı olarak hem nüfus olarak bir hayli büyümüş durumda. Bu gelişmelere paralel olarak yeni ihtiyaçlar da doğuyor. Uzun bir süredir Mahalle sakinlerimizin hat arabası talepleri vardı. Gerek belediyemiz ile gerek taşıma Kooperatifi ile yaptığımız görüşmeler olumlu neticelendi. Bu hafta başı itibariyle araçlarımız hizmet vermeye başladı.”

"Anlaşma olursa Güveçli’ye kadar gidecekler"

Şuan Memur-Sen konutlarının son durak olduğunu belirten Açıkbaş, Güveçli köy minibüsleri ile anlaşma yapılabilmesi halinde, seferlerin Güveçli Köyünü de kapsayacağını belirterek şunları söyledi: "Araçlar Yamaç yolundan giriş yapıp, Yeşilyurt Caddesi istikametinden Memur-Sen konutlarına kadar gidiyor. Üç kapalı, üç adet de tabela durakları olmak üzere, toplam altı yerde in bin hizmeti verilecek. Sabah, öğle, akşam olmak üzere üç sefer yapan araçlar, talep halinde sayıyı arttıracaklar. Ayrıca Güveçli köy minibüsleri ile görüşmeler yapılıyor, anlaşma olması halinde seferler Güveçli Köyü’ne kadar uzayacak. Mahalle sakinlerimiz durumdan oldukça memnun. Mahalle halkımızın taleplerini olumlu karşılayan belediyemize ve taşımacılık kooperatifine, Mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi.

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-