​Bingöl Umut Kervanı'ndan muhtaç aileye ev eşyası yardımı
Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi gören Bingöl Umut Kervanı, fakir ve muhtaç olan bir aileye ev eşyası ve gıda yardımında bulundu.
​Bingöl Umut Kervanı'ndan muhtaç aileye ev eşyası yardımı

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği) fakir ve muhtaçlara umut olmaya devam ediyor.

Her geçen gün çalışma halkalarını genişleten Bingöl Umut Kervanı Derneği, yardımlarla muhtaç, kimsesiz, fakir ve yetimlerin ihtiyaçlarını hafifletmenin gayreti içerisinde çalışmalarını yürütüyor.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara giyim, gıda, et, nakdi ve ev eşyası yardımında bulunmaya devam ediyor. Umut Kervanı yardımları kapsamında eş eşyası olmayan bir aileye, koltuk takımı, halı, fırın, televizyon, giyim ve gıda yardımında bulundu.

Yapılan yardım konusunda açıklamalarda bulunan Bingöl Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Refik Gönül, dernek olarak Bingöl'de 2019 yılında tespit edilen yardıma muhtaç birçok aile olduğunu belirterek, "Bu yıl mağdur aileler daha fazla. Tespitlerimiz sonucunda bu ailemize ev eşyası ve kumanyasını götürüp verdik.  Bu yardımların ailemize ulaşmasında hayırseverlerimizin katkıları oldu, Allah onlardan razı olsun." dedi.

"Fakir ve muhtaç ailelerin sayısı her geçen gün artıyor"

Gönül, konuşmasına şöyle devam etti: "Mağdur birçok aile var, kendilerine uzaman yardımları bekliyor. İmkanlar nispetinde yardımlarımızı sürdürüyoruz. Daha fazla muhtaç ve fakirlere ulaşıp yardım etmek için hayırseverlerin yardımına ihtiyaç var. Özelikle ev eşyası ihtiyacı olan ailelerimiz var, bu konuda imkanı olanlar bizlere ulaşabilirler. Umut kervanı olarak bize getirilen her ev eşyasını fakir ve muhtaç olan ailelerimize anında ulaştırıyoruz, gerçekten ihtiyaç sahibi aileler mevcut, hayırseverlerden gelecek yardımları bekliyor. Bingöl Umut Kervanı olarak fakir ve muhtaç ailelere imkanlar nispetinde hayırlı faaliyetlerimize devam ediyoruz. Daha fazla muhtaç aileye ulaşmamız için hayırseverlerin yardımlarını artırmaları gayretinde bulunmaları lazım."

"Kış mevsiminde yakıt ihtiyacı olan ailelere yardım edelim"

Kış mevsiminde yakıt ihtiyacı olan ailelerin olduğuna dikkat çeken Gönül, "Malum kış mevsimi bölgemizde şiddetli geçiyor. Yakıt, soba ihtiyacı olan ailelerimiz mevcut. Bu konuda yardımda bulunmak isteyen hayırseverler kardeşlerimiz varsa iki taraf arasında köprü vazifemizi yapmaya hazırız. Bu soğuk kış mevsiminde küçük çocukların üşümemesi için bir an önce yakıt ve soba ihtiyacı olan ailelerimize yardımları ulaştırmamız gerekiyor." diye konuştu.

Gönül, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

"İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı" (İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-