Bireysel emeklilik sistemi değişiyor
Resmi Gazete ‘de yayınlanan değişikliğe göre, bireysel emeklilikte otomatik katılım “tamamlayıcı emeklilik sistemine” dönüşecek ve devlet destekleri yaşa göre değişecek.
Bireysel emeklilik sistemi değişiyor

“2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlanan değişikliğe göre, bireysel emeklilikte otomatik katılım “tamamlayıcı emeklilik sistemine” dönüşecek ve devlet destekleri yaşa göre değişecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığınca hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da onaylanarak Resmi Gazete 'de yayınlanan programda, Türkiye ekonomisi, büyüme, istihdam ve yatırımlar konusunda 2020 yılı hedefleri sıralandı.

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı; Eğitim, Sağlık, Adalet, Güvenlik, Çevre, Temel Hak ve Özgürlükler, Sivil Toplum Kuruluşları, Aile ve Kadın, Afet Yönetimi, Kültür ve Sanat, İstihdam ve Çalışma Hayatı gibi başlıklardan oluşuyor.

Buna göre, bireysel emeklilikte otomatik katılım tamamlayıcı emeklilik sistemine dönüşecek.

Sisteme girenlere sağlanan devlet destekleri yaşa göre değişecek ve evlilik, sağlık, eğitim nedeniyle sistemden çıkmadan nakit çekme imkânı sağlanacak. Bireysel emeklilikte gençlere sağlanan devlet katkısı da artacak. (İLKHA)

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-