Çiçekdere’de yatırım çalışmasını tamamladı
Bingöl’de faaliyet yürüten Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Çiçekdere’de yatırım çalışmalarını tamamladığını duyurdu.
Çiçekdere’de yatırım çalışmasını tamamladı

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de olası elektrik kesintileri için 7/24 hizmet veren Fırat EDAŞ, kaliteli elektrik dağıtım noktasında aylık ve yıllık planlar dâhilinde yatırım çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

Bingöl’de merkeze bağlı Çiçekdere Köyü’nde yatırım çalışmasını tamamlayan Fırat EDAŞ, çalışma dâhilinde köyde ekonomik ömrünü doldurmuş hatların tamamını yeniledi.

Konuyla ilgili Fırat Elektrik Dağıtım tarafından basın ile paylaşılan metinde şu ifadelere yer verildi: “Elektrik kesintisine neden olan ve ağaçlara zarar veren açık iletken hatlar, alpek kablo ile yenilenirken; köy şebekesinde yer alan ağaç direklerin tamamı galvanizli demir direklerle değiştirildi. Yapılan çalışmada hasar görmüş ve ekonomik ömrünü doldurmuş köy şebekesi de yenilendi. Ayrıca bölgede yapılan aydınlatma taraması ile verimli olmayan armatürler tespit edilerek, yeni armatürlerle değiştirildi.”

Kesintilerin minimuma indirilmesi amacıyla yaptığı çalışma ile bölgede enerji dağıtımını daha verimli hale getireceğini bildiren Fırat EDAŞ, çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-