Bingöl İHH’dan Suriyelilere yardım tırı
Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Suriye’deki mağdur durumdaki insanlara ulaştırmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı Kilis Ofisi’ne teslim edilmek üzere yola çıktı.
Bingöl İHH’dan Suriyelilere yardım tırı

Bingöl İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhittin Gili Bingöl’den daha önce 21 tır yardımın Suriyelilere gönderildiğini belirterek, yardım toplamaya devam edeceklerini söyledi.

Bingöl İHH olarak, kış ayı yardım kampanyası kapsamında çalışmalar yaptıklarını belirten Gili,  “Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı Kilis Ofisi’ne yardım tırımızı gönderdik. Toplam da bu göndereceğimiz yardım tırı ile birlikte 22. Tırımızı göndermiş olduk. Bu katkıyı sunan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bundan sonra yardımlarımıza devam edeceğiz inşallah. Allah yardım eden herkesten razı olsun” diye konuştu.

Gönderilen yardım tırında;  giyim, battaniye,  çocuk giyimi, su ve yardım kumanyasının mevcut olduğunu ifade eden Gilli, “Yardım konusunda bizlere katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Kim ne yardımda bulunmuşsa Rabbim ecirlerini kat kat versin” şeklinde konuştu.

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-