“İstediğin yere şikayet et” başlıklı habere tepki
Geçtiğimiz günlerde Bingöl’de yayın yapan yerel bir gazetede çıkan “İstediğin Yere Şikayet Et” başlıklı haber ile ilgili Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama geldi.
“İstediğin yere şikayet et” başlıklı habere tepki

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “30 Aralık tarihli yerel basın ve İnternet sitelerinde yer alan “İstediğin Yere Şikayet Et.” başlıklı haberde; Bingöl Devlet Hastanesinde  75 yaşındaki annesinin ultrason filmi için sıra bekleyen hasta yakını Hüseyin Buğday, kendilerinden sonra gelen hastaların ismi çağrılınca itiraz edince görevlinin filmi çekmeyerek ‘istediğiniz yere şikayet edin’ dediği” haberi paylaşılmıştır.

Saat 10.00 sularında Radyoloji Birimine gelerek annesinin filmi olduğunu söyleyen Hüseyin Buğday adlı vatandaşa görevli personel “randevu aldın mı? diye sorması üzerine Hüseyin Buğday da “randevu almadığını fakat Karlıova’dan geldiğini, köylerinin uzak olduğunu, hasta annesinin yaşlı olduğunu beyan etmesi üzerine görevli hekim de “o zaman bekle, günlerdir bekleyen randevulu hastaları bitirdikten sonra hastanı alacağım” diyerek beklemesini istemiştir. Ancak randevulu her hasta içeri girdiğinde Hüseyin Buğday adlı vatandaş her defasında içeri girerek “bunu niye alıyorsun” gibi ifadeleri bağırarak kullanmıştır. Personel “bunlar randevulu hastalar, bak zaten tek hekim çalışıyor, çok yoğun olmasına rağmen senin hastanı alacağını söyledi, biraz sabırlı ol, alacak” demesi üzerine vatandaş bağırıp çağırmış, “sizi şikayet edeceğim, siz adamına göre muamele ediyorsunuz” diye huzursuzluk çıkarınca personel “biz usulsüzlük yapmıyoruz, tam tersine randevu sırasına göre alıyoruz ve tam tersi senin randevun olmamasına rağmen senin hastanı doktor alacağını söyledi buna rağmen şikayet edeceksen edebilirsin” deyince Hüseyin Buğday bağırıp çağırıp, idareye, başhekim yardımcısına ve hasta haklarına çıkmıştır. Başhekim Yardımcısı ve Hasta Hakları Birimi durumu araştırıp öğrenince Hüseyin Buğday’a “bak hemşehrim! Senin hastan için bu yoğunlukta tek hekim olmasına rağmen yaşlı ve uzaktan geldiği için geri göndermeyip alacağını söylemiş yapılacak olan neyse fazlası zaten yapılmış” demesi üzerine Hüseyin Buğday adlı vatandaş görüntüleme merkezine inerek uygunsuz cümleler sarf ederek bağırıp çağırmaya başlayınca ilgili görevliler de “her türlü olumlu tavrımıza rağmen hala bu tutumunu sergilediğin için randevu alıp öyle gel” denmiştir. Hastanemiz ve hastane görevlileri tarafından hiçbir şiddet ya da kötü davranış söz konusu olmamıştır.” İfadelerine yer verildi.

Son olarak bahse konu hastaya randevu verildiği belirtilen açıklama şu cümlelerle son buldu: “Randevulu sistem gereği hastaya tek hekim olmasına ve yoğun bir şekilde çalışılmasına rağmen 8 gün sonrasına randevu verilmiştir.”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-