Genç girişimciler bölge toplantısı Van’da yapıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Doğu Anadolu Bölgesinin il başkanları, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ve TOBB Van Genç Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde düzenlenen bölge toplantısına katıldı.
Genç girişimciler bölge toplantısı Van’da yapıldı

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi ve Bingöl GGK İcra Kurulu Başkanı Faysal Açıkbaş “Coğrafi ve ekonomik durum bakımından stratejik bir bölgeyi temsil ediyoruz. Girişimcilik anlamında bunları nasıl geliştirebilirizi düşünmeliyiz. Bizim ana üç maddemiz var. Turizm, gastronomi ve bilişim alanlarının altını doldurarak ciddi projeler oluşturacağız. Girişimcilere rol model olmayı hedefliyoruz. TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarımız kendi illerinde kendilerini kanıtlamış ve illerinde ekonominin dinamiği durumundadırlar. Biz bir köprü görevi görüyoruz. Girişimciyi finansman ile buluşturuyoruz. Bingöl’de 3.000 öğrenciye girişimcilik eğitimi verdik. Birçok ciddi proje ortaya çıktı. Girişimcileri doğru bir şekilde yönlendirdik. Genç girişimciler olmazsa ilerdeki iş insanları da olmaz. Genç girişimcilerimize iş aramayın kendi işinizi kurun diyoruz. Devletimiz girişimcilerimize birçok destek sağlıyor. Girişimcilerimizi teşvik programlarına yönlendiriyoruz. KOSGEB, İŞKUR ve FIRAT KALKINMA AJANSI’nın ciddi destekleri var. Her ticaret yapan batar algısını kırmamız lazım. Ekonomiye yön veren genç girişimcilerle bu potansiyelin artırılması gerekmektedir. Bizde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olan Genç Girişimciler Kurulu olarak burada etkin rol almak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yapılan toplantıya; TOBB Genç Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi ve Bingöl Genç Girişimciler Kurulu (GGK) İcra Kurulu Başkanı Faysal Açıkbaş, TOBB Ağrı GGK İcra Kurulu Başkanı Bünyamin Yıldırım, TOBB Bitlis GGK İcra Kurulu Başkanı Bilal Kardoğan, TOBB Erzincan GGK İcra Kurulu Başkanı Adem Mühürdaroğlu, TOBB Kars GGK İcra Kurulu Başkanı Ferhat Şur, TOBB Iğdır GGK İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Yazıcı, TOBB Elazığ GGK İcra Kurulu Başkanı Tuncay Çeçen ve Başkan Yardımcısı İbrahim Kalkancı, TOBB Tunceli GGK İcra Kurulu Başkanı Zeki Arguç ile Van TSO GGK İcra Kurulu Başkanı Seyhan Demir, Başkan Yardımcısı Musa Güneş ve Mete Karam’ın yanı sıra icra kurulu üyeleri Hamza Ömer Yılmaz, Rıdvan Bilen, Hakan Perihanoğlu, Necdet Alıcı, Lokman Kaval ve Harun Şevgin katıldı. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-