HÜDA PAR’dan engelli derneklere ziyaret
HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatından oluşan bir heyet “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle engelli derneklerini ziyaret etti.
HÜDA PAR’dan engelli derneklere ziyaret

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş ve beraberindeki heyet  “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret etti.

Açıkbaş ile beraberindekiler ilk olarak Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Bahattin Tüz ve dernek üyeleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Açıkbaş ve beraberindeki heyet, daha sonra Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret etti. HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatından oluşan heyeti Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata ve dernek üyeleri karşılayarak ziyaretten duyulan memnuniyet dile getirildi.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde kentte bulunan engelli vatandaşların karşılaştığı sorunlar konuşuldu.

Ziyaretlerin ardından konuşan HÜDA PAR İl Başkanı Açıkbaş, engellilerin sorunlarını bildiklerini ve yakından takip ettiklerini söyledi.

HÜDA PAR olarak engellilere toplumda her zaman pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini dile getirdiklerini söyleyen Açıkbaş, şunları söyledi:

“Her birimizin gelecekte birer engelli adayı olacağı asla unutulmamalıdır. Kaldırım işgalleri ve yollarda gelişi güzel araç park edilmesi engelli kardeşlerimize sokağa çıkmayı ve yürümeyi çekilmez bir hale getirmektedir. Bundan dolayı engeli vatandaşlarımız kaldırımları rahatlıkla kullanamamaktadırlar. Burada her birimizi ortak alanları kullanırken başkalarının da bu alanları kullanmaktan mahrum bırakılmaması gerektiği bilincinde olmalıyız. Şehir içi ulaşımında bulunan işletmecilerin engelli vatandaşlarımızın durumu göz önünde bulundurarak onlara kolaylıklar sağlanmalı ve bu hususta yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyoruz.”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-