Acil sağlık hizmetleri haftası etkinliği
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında vatandaşların acil çağrı ve ilkyardım konusundaki farkındalığını arttırmak ve bilinçlendirmek için etkinlik düzenlendi.
Acil sağlık hizmetleri haftası etkinliği

İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen etkinliğe Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE),  112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Merkezi, İl Emniyet Müdürlüğü,  İl AFAD Müdürlüğü ve  Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı  ekipler katıldı.

Arama kurtarma ve acil sağlık hizmetleri araçlarının korteji eşliğinde İl Sağlık Müdürlüğü önünden başlayarak, Kültür Caddesi, Genç Caddesi, Çapakçur Köprüsü, Düzağaç Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi, Çapakçur Köprüsü istikametinde devam eden ve İl Sağlık Müdürlüğü önünde son bulan etkinlik ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu bir konuşma yaptı.

Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutladıklarını belirten Gündoğdu, “İl Sağlık Müdürlüğü olarak böyle bir etkinlik düzenledik. Burada ki amacımız il Sağlık Müdürlüğümüz ve bağlı Acil Sağlık Merkezlerimizin çalışmaları hakkında vatandaşımızı bilinçlendirip farkındalık oluşturmak. 112 Acil Sağlık hizmetleri teşkilatı 1994 yılında kuruldu. O zamanlar sınırlı sayıda istasyonlarımız ve ambulanslarımız vardı ama bugün itibari ile ilimizin en ücra noktasına kadar acil vakalara müdahale etme durumuna erişmiş durumdayız. Acil sağlık hizmetlerinde kentsel vaka dediğimiz durumla ulaşma oranımız yüz % 99,7 iken, 30 dakika içerisindeki vak'alara ulaşma oranımız  % 99,6 civarındadır. Bu oranlar Türkiye ortalamasının oldukça üstündedir. Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığımızın altında hizmet veren gönüllülük esasına dayanan AFET ve UMKE birimlerimizde görev yapan personellerimizle acil afet durumlarında sağlık ihtiyacı bulunan vatandaşlarımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte sınır görevlerinde başarı ile hizmet vermekteyiz." dedi.

Acil çağrı hattının gereksiz yere işgal edilmemesi konusunda vatandaşların duyarlı olmasını önemle vurgulayan Gündoğdu, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri haftasını kutlayarak üstün emek ve gayret veren tüm sağlık personeline başarılar diledi.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-