Mobil kanser tarama aracı Bingöl’de
Sağlık Bakanlığı tarafından Bingöl genelinde kanser taraması yapmak üzere geçici süreliğine ‘Mobil Kanser Tarama Aracı’ tahsis edildi.
Mobil kanser tarama aracı Bingöl’de

Konuyla ilgili Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı tarafından il genelinde kanser taraması yapmak üzere geçici olarak ilimize tahsis edilen Mobil Kanser Tarama Aracı bugün ilimize geldi. Önemli bir hizmeti gerçekleştirecek olan Mobil Kanser Tarama Aracının ilimize tahsis edilmesi hususunda Sağlık Bakanlığımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. 2020 yılı içerisinde kendi Mobil Kanser Tarama Aracımızı alarak faaliyetlere devam etme amacındayız.” İfadelerine yer verildi.

“Erken Teşhis Hayat Kurtarır!”

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Meme Kanseri Taraması ilimiz Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve KETEM Birimimizde yapılmaktadır. KETEM Birimimiz tarafından il merkezine bağlı köyler ile ilçe, belde, köy ve mezralardan ilgili yaş grubuna ait vatandaşlar tamamen ücretsiz bir şekilde alınarak, il merkezinde taramaları yapılarak tekrar ikamet ettikleri adreslerine bırakılmaktadır. İlimize tahsis edilen Mobil Kanser Tarama aracı ile de il genelinin kanser taramalarından geçirilmesi sağlanacak, “Erken Teşhis Hayat Kurtarır!” prensibiyle 40-69 yaş kadınlara Meme Kanseri Taraması, 50-70 yaş arası kadın ve erkeklere Kalın Bağırsak (Kolorektal) Kanseri Taraması ve 30-65 yaş arası kadınlara Rahim Ağzı (Serviks ) Kanseri (HPV-DNA) Taramaları yapılacaktır. 2019 yılı Aralık ayı içerisinde;
Bu vesile ile tüm ilgili vatandaşlarımızı duyarlı olmaya, tamamen ücretsiz olan bu hizmetten faydalanmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki: Erken Teşhis Hayat Kurtarır”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-